Zobrazení: 465

DSC 1032V Peci pod Sněžkou se ve dnech 8.–12. prosince uskutečnil kurz instruktor monoski. Začínali jsme za velice nepříznivého počasí, kdy jsme ani nevěřili, že budeme moci kurz ukončit dle našich představ. Během víkendu jsme dvakrát změnili areál v honbě za lepšími podmínkami, aby se budoucí instruktoři mohli věnovat tréninku v jízdě na monoski a nácviku práce s budoucími klienty. Během dvou dnů mohli účastníci lyžovat se studenty z obchodní akademie v Jánských Lázních.

Tak jak neděle v nižších polohách byla upršená, v pondělí se počasí obrátilo a konečně začalo býti více zimní. Velké díky skiareálu Mladé Buky, který byl jediný v provozu široko daleko a umožnil nám lyžování s monoski a biski. Mohli jsme zrealizovat plné dva dny lyžování pro studenty s tělesným postižením. Z hromadného lyžování byli nadšení nejen samotní lyžaři, ale i účastníci kurzu. Poté co celou noc z pondělí na úterý padal sníh, bylo největším zážitkem lyžování v prašanu, kdy sníh doslova lyžařům stříkal všude a nemohli se „freeridu“ nabažit. Poslední den byl ve znamení závěrečných metodických výstupů jednotlivých účastníku kurzu, po kterém se se všemi splněnými podmínkami vydali domů.

Děkuji všem účastníkům za skvělou náladu a pohodu na kurzu, i když podmínky nebyly nejlepší. Děkujeme za zprostředkování ubytování lyžařské škole SkiresortLive, pedagogům a vychovatelům z Obchodní akademie, odborné školy a praktické školy Olgy Havlové v Janských Lázních za zorganizování a umožnění studentům být figuranti na tomto kurzu a získat tak nové zážitky a zkušenosti při lyžování na monoski a biski. Poděkování patří i samotným novým studentům lyžařům, kteří svým nadšením, odhodláním a neskrytou radostí ukázali budoucím instruktorům, proč je tato forma lyžování nejen tak zábavná, ale i smysluplná.

 

DSC 0071

DSC 1010

DSC 1032

DSC 1147

IMG 2121

IMG 2150

 

Radka Číháková