, Zobrazení: 170

grinchvikend07Ve spolupráci s Nadačním fondem dětské onkologie Krtek a katedrou aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci se uskutečnil další tradiční pobyt pro rodiny s dětmi s onkologickým onemocněním, a sice v krásném prostředí Nového Hrozenkova v hotelu Permoník. Akce se účastnilo více než 100 osob a níže přinášíme dojmy jedné z hlavních organizátorek za studenty oboru Aplikovaná tělesná výchova a Aplikované pohybové aktivity Kristýny Homolkové.

V životě jednoho člověka je nespočet krásných zážitků, které nepomíjí, ale žijí a hřejí nás hluboko v našem srdci. Jinak tomu nebude ani dnes. Povím vám krásný vánoční příběh, který se odehrál v Novém Hrozenkově 15.–18. listopadu 2018 s Nadačním fondem Dětské onkologie Krtek ve spolupráci se žáky Fakulty tělesné kultury v Olomouci oboru APA a ATV.

I když v těchto řádcích zůstane pouze odraz mých dojmů, pocitů a zážitků, které v sobě cítím, bude mi to stačit. Grinch a ukradené Vánoce, tak jsme pojmenovali celovíkendový zážitkový pobyt. A jak se Grinch snesl na svém parapleštníčku do města Gdosice, tak se i na nás snesla vánoční nálada. Cindy, slečna z městečka Gdosice, nás provázela celou záchrannou výpravou. Poprosila nás o pomoc a my jsme souhlasili.

Pro děti i rodiče jsme ve spolupráci s Krtkem měli opravdu bohatý program. Spousty zážitkových her pro děti, jako například Cindiin slalom, Grinchovy sněhové koule, Vánoční šifra a další, pro rodiče jsme připravili tvorbu vánočních dekorací, Grinchův fotbalový turnaj pro tatínky či jógu pro maminky. Naším cílem bylo všechny seznámit, spřátelit je a hlavně jim vykouzlit úsměv na tváři.

Bydleli jsme v obklopení krásných kopců, a tak nechyběla ani velká Vánoční záchranná výprava do Grinchova doupěte. Děti za různé pohybové aktivity získaly části mapy. Poskládaná mapa jim pak ukázala cestu na Kohútku. Najít úkryt Grinche není snadné. A tak na všechny čekala zkouška odvahy, při které museli zdolat lanové překážky, postavit domeček pro gdovíka, projít pavučinkou potmě či přejít ledové kry nebo prohodit sněhovou kouli skrz obruče. Na celé výpravě je doprovázela Cindy, která jim dodávala odvahu a povzbuzení. Všichni Grinchovy nástrahy zvládli a našli jeho skryté doupě.

Díky krásným obrázkům, které děti nakreslily pro Grinche, aby mu díky nim ukázaly, jak jsou Vánoce krásné, Grinchovo ledové srdce roztálo a láskou se naplnilo. Všichni měli obrovskou radost z povedené záchrany. Grinchovi ukázali pravé přátelství, lásku a radost. Na konci této výpravy všichni dostali od Grinche sněhovou vločku, kterou jim v noci ukradl, ale když jim ji vracel s velkou omluvou, tak pro každého na vločce nechybělo překvapení.

Vše dobře dopadlo a tento den jsme zakončili krátkým filmem, který jsme natočili se všemi dětmi pro rodiče. Byla to chvíle plná dojetí, slz, objetí svých dětí, lásky a radosti, která byla neskutečně silná. A tak jak jednou všechno končí, tak skončil i náš Vánoční příběh. Se slzami v očích jsme se loučili, ale s krásnými zážitky jsme se všichni vrátili zpět domů.

grinchvikend01

 

grinchvikend02

 

grinchvikend03

 

grinchvikend04

 

grinchvikend05

 

grinchvikend06

 

grinchvikend07

 

Kristýna Homolková, studentka ATV