, Zobrazení: 213

monoskiVe čtyřech lyžařských areálech si návštěvníci vyzkoušejí jízdu na monoski. Díky této speciálně upravené lyži si zimní radovánky na svahu mohou užívat i osoby s postižením. První zastávkou letošní série Dnů na monoski budou v neděli 17. února Hlubočky u Olomouce.

„Do Hluboček přivezeme sedm strojů, na kterých se zájemci mohou svézt pod dohledem zkušených instruktorů. Svézt se přitom mohou jak osoby s postižením či znevýhodněním, tak i zájemci z řad široké veřejnosti. A připravujeme i doprovodný program, kdy si děti i dospělí vyzkoušejí různé sportovně-kompenzační pomůcky nejen pro zimní aktivity. Děti se také mohou těšit na závod na kluzácích,“ uvedl Daniel Mikeška z Centra APA.

V případě příznivého počasí se bude na sjezdovce v Hlubočkách jezdit od 10:00 do 15:30. Následující sobotu Dny na monoski zavítají do Olešnice na Blanensku, o březnových víkendech pak do Hlinska na Vysočině a do ski areálu Troják v Hostýnských vrších. Program ve všech areálech je zdarma.

„Pojďte si s námi užít radovánky na sněhu, jak je možná neznáte,“ láká návštěvníky Mikeška. U větších skupin nicméně pořadatelé prosí o nahlášení účasti předem, aby zájemcům mohli zajistit nejvhodnější čas a personál, který se bude skupině plně věnovat.

Dny na monoski organizuje od roku 2013 Centrum APA fakulty tělesné kultury, spolupracuje při tom se sportovními školami Newman school, Ski fanatic a Yetti ski Troják. Smyslem je nabídnout možnost aktivního sportovního vyžití lidem s tělesným postižením a motivovat je k pohybu a zároveň lyžování na monoski prezentovat i široké veřejnosti.

Série akcí je podpořena z prostředků projektu Podpora vzdělávání dětí, žáků a studentů prostřednictvím rovného přístupu v oblasti pohybové gramotnosti. 

 

Termíny Dnů na monoski 2019:

17. února – Ski areál Hlubočky (okr. Olomouc)
23. února – Ski areál Olešnice na Moravě (okr. Blansko)
2. března – Ski areál Hlinsko (okr. Chrudim)
9. března – Ski areál Troják, Rajnochovice (okr. Kroměříž)

dnynamonoski2019