, Zobrazení: 362

xDSC 0941Jako už každoročně, i letos byl zájem o kurz lyžování na monoski pro rodiče s dětmi velký. I přes několik onemocnění se nám podařilo překonat účastnický rekord. Celkový počet dětí, mezi nimiž už nechybějí ani mladí dospělí, kteří se letos učili lyžovat na monoski či si užívali „pasivní“ jízdu, bylo třináct.

Na tomto kurzu nejde jen o sníh a lyžování, ke kterým nám poskytuje skvělé podmínky ski areál Kareš, ale i nové navazování známostí, kontaktů a přátelství. Rodiče si vyměňují své zkušenosti a nápady a děti získávají nové dovednosti, navazují přátelství a poznávají nové možnosti, jak je možné trávit svůj volný čas i v zimní přírodě.

Letošní kurz, který se konal v tradičním termínu pololetních prázdnin. byl ukončen každoročním slalomem, který si užili nejen jezdci na monoski. I když nám počasí jakž takž přálo, neděle začala deštěm a to nám některé účastníky odradilo, a závěrečný slalom tak vynechali. Většině se však podařilo zakončit s velkým úspěchem a spokojeností již bez deště. Atmosféru nejen ze závodů zachycuje fotografie níže.

Počty rodin, které se mohou kurzu účastnit, je možné zvyšovat i díky projektu  APIV – Podpora vzdělávání dětí, žáků a studentů prostřednictvím rovného přístupu v oblasti pohybové gramotnosti a velkému nasazení konzultantů z tohoto projektu, kteří předvedli velký výkon nejen na svahu, ale i při večerních aktivitách. Tímto jim ještě jednou moc děkuji.

 

xDSC 0720

xDSC 0794

xDSC 0878 

xDSC 0941

xDSC 0998

xDSC 1005

xDSC 1027

xDSC 1045

xDSC 1047

xDSC 1059

xDSC 1077

xP1040692

 

Radka Číháková