, Zobrazení: 239

DSC 0347V neděli 16. srpna uspořádali studenti oborů Aplikované pohybové aktivity a Aplikované tělesné výchovy akci spojenou s projektem Expedice PřesBar s názvem v expedičním duchu, jenž byl zkráceně EXPO, celým názvem EXpediční POsezení, konané na olomouckých Poděbradech.

Akce měla za cíl oslovit širokou veřejnost a představit smysl expedice, názorně předvést a nabídnout možnost vyzkoušet kompenzační pomůcky, které hostům expedice, tedy osobám s postižením, pomáhají zdolat například kopce na tandemu, tříkolce nebo handbiku, či zdolat divokou vodu na lodích.

Jelikož olomoucké Poděbrady jsou proslulé díky svým plážím u vody a zajímavým akcím, jsou oblíbené místo pro rodiny s dětmi. Proto bylo EXPO postavené na doprovodném programu pro děti, kde nechyběly lanové aktivity, překážková dráha, malování na obličej a závody na paddleboardech. Součástí hlavních prostorů akce byla také galerie předešlých expedic, kde mohli lidé z fotek načerpat spoustu energie a případně zjistit více informací od organizátorů.

 

EXPO pod záštitou s Fakulty tělesné kultury a s olomouckých Poděbrad byla zdařená akce. Díky zpětným vazbám jak účastníků, tak i veřejnosti, kdy se nám ozvali prostřednictvím zpráv na Facebooku či Instagramu. Rádi bychom tímto poděkovali právě olomouckým Poděbradům, za poskytnutí zázemí a prostorů pro uspořádání této akce a doufáme v úspěšnou budoucí spolupráci.

 

Gabriela Adámková (2020)